DIY: Užitečná recyklace prázdných lahví

Abychom pořád jenom nevařili, nepekli a nemixovali, rozhodli jsme se pro Vás dnes připravit jednoduchý návod na krásné vázičky z lahví od našeho zákysu ve skle. Je to velice jednoduché, takže vázičku určitě zvládnete vyrobit společně i s malými pomocníky. Vázy budou vypadat moc hezky, pokud do nich vložíte menší množství květin a dáte jich víc vedle sebe. Vše je jen a pouze na Vaší fantazii. Všechny obrázky jsou pouze ilustrační, proto budeme rádi, když se s námi o svůj výrobek podělíte na našich facebookových stránkách.

 

clanek-lahve.jpgCo budeme potřebovat:

 

Postup:

1/ V první řadě musíme zbavit lahve etikety. Namočíme je do teplé vody s přípravkem na mytí nádobí a necháme chvíli odmočit. Zbytky lepidla můžete odstranit buď pomocí drátěnky nebo vatovými tamponky, které polijete odlakovačem. Když máme lahve krásně čisté, můžeme se vrhnout na další krok.

2/ Vezmeme si námi vybranou stuhu a na zkoušku omotáme kolem nejšírší části (těla) lahve. Teprve až po zjištění potřebné délky si stuhu ustřihneme, aby se nám přeci jen zhruba nějaký centimetr překrývala. Mezitím se nám nahřála silikon tavná pistole. Tu budeme potřebovat k zajištění stuhy na svém místě. Otočte si lahev tak, abyste měli před sebou tu část, kterou chcete mít jako zadní. Poté naneseme proužek silikonu na lahev a pokud možno co nejvíce rovně připevníme jeden konec stuhy. Obtočíme kolem dokola a pomocí pistole připevníme i konec druhý. 

3/ Jako 3. krok budeme vázat provázek kolem hrdla lahve. Opět si naměřte provázek kolem obvodu zmíněného hrdla. Ať je provázek raději o něco delší, vždy se dá zkrátit určitě snadněji, než prodloužit.

4/ Stačí si už jen opatřit dekoraci do váziček a praktická výzdoba je hotová. 

 

starbucks-mocha-bottles-flower-vases-orez.jpg

 

Ještě jeden takový malý tip. Když na provázek přivážete cedulku se jménem, můžete vázičky využít třeba jako pomocníky zasedacího pořádku na oslavách či svatbách. Vaši hosté budou jistě mile překvapeni.
PRODUKTY

Jogurty
Zákysy