Proč jsou probiotika důležitá

Některé bakterie mohou být vašemu organismu více než prospěšné a užitečné. Jedná se probiotické kultury obsažené v kvalitních mléčných výrobcích. V následujících několika řádcích si shrneme, proč jsou zrovna probiotika pro tělo podstatné.

Co jsou probiotika

Probiotika jsou živé organismy, které jsou obsaženy v zakysaných a mléčných výrobcích, jogurtech a kefírech. Kromě těchto přirozených zdrojů probiotik jsou na trhu k dostání i probiotické tablety nebo kapsle. Ty působí příznivě ve střevech ve chvíli, kdy pacient bere antibiotika a jeho organismus je tak oslaben. Probiotika jsou funkčí ve chvíli, kdy se hovoříme o velkém počtu v řádech stamilionů. Přečtěte si také, jak se naše jogurty vyrábějí

 

02g34045.jpg

Kde fungují

Další oblastí, kde příznivě fungují, jsou močové cesty. Probiotika totiž zabraňují tvorbě infekce. Pokud trpíte častými záněty močového měchýře, doporučuje se zvýšená konzumace probiotických složek. Konkrétně se jedná o bakterie jako lactobacily, které jsou obsažené v kvalitních bílých jogurtech. Tyto užitečné bakterie zvyšují obranyschopnost, potažmo zocelují vaši imunitu.
Jihočeské jogurty ve skle obsahují vysoký podíl probiotik, neboť jejich výroba je postavená na přírodní bázi bez konzervantů, čímž mléčné bakterie jako lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus přežijí a zafungují tam, kde mají. Díky těmto dvěma bakteriím zároveň získává typickou jogurtovou chuť.

 

Účinky probiotik

Jogurty s vysokým podílem probiotik tedy příznivě působí zejména při střevních potížích způsobených rotaviry a vlivem antibiotik, zároveň posilují celkovou imunitu, zamezují rozmnožování nežádoucích bakterií a zabraňují tvorbě infekcí.Zpravidla platí, že čím čerstvější jogurt, tím obsahuje více probiotických složek. Jihočeské jogurty ve skle zároveň obsahují vyšší obsah vápníku a bílkovin, čistých mléčných kultur, pomáhají oživovat střevní mikroflóru a jsou bez chemických konzervantů.

 

 

 

slider-image.png
PRODUKTY

Jogurty
Zákysy