Zdravá a vyvážená snídaně s jogurty ve skle

Každý z nás u za svůj život jistě přečetl celou řadu článků o vyvážené snídani. Pojďme si ale přece jen shrnout, co by mělo první jídlo startující každý nový den obsahovat. A jak k němu využít báječně husté jogurty ve skle.

 

Vynechávat snídani jistě není zdravé, jelikož má několik různých funkcí. V první řadě nastartuje metabolismus, dodá tělu energii na první denní úkony a v neposlední řadě vám zvedne náladu. Určitě nebudete litovat, vstanete-li o 15 minut dříve a uděláte si pohodičku s dobrou vyváženou snídaní.

Základ snídaně by měla tvořit kvalitní bílkovina, kterou jihočeské jogurty ve skle bezesporu zajistí. Dále by měla obsahovat zdravé sacharidy, to znamená ty s nižším glykemickým indexem. Neopomeňte ani na vhodné tuky. Díky jogurtům ve skle získá vaše tělo velké množství vápníku a nutričně kvalitní bílkovinu. Probiotické kultury pak stabilizují střevní mikroflóru.

images.jpg

Ideální snídaně by tedy mohla vypadat třeba nějak takto:            

V podstatě lze kombinovat veškeré ovoce, semínka a ořechy, které máte rádi. Abyste se vyhnuli nezdravému rafinovanému cukru, sáhněte raději po medu nebo sladicích sirupech. K dostání jsou například javorové, z agáve nebo datlový sirup.
Pokud zrovna nemáte po ruce čerstvé ovoce, zvolte jeden z dochucených jogurtů ve skle. Ty obsahují přírodní čerstvý jam na dně sklenice a postarají se o kompletní dochucení.

breakfast-yogurt.jpg
PRODUKTY

Jogurty
Zákysy